Dok su ml.juniori, juniori i ml.seniori Nevere nastupali na Grand Prixu u Zagrebu, naši plivači u kategorijama od kadeta do početnika gostovali su na još jednom međunarodnom mitingu, ovoga puta održanom u Varaždinskim Toplicama. Osmi po redu „Vodeni lav 2018“, 09.06.2018., okupio je ukupno 15 klubova i preko 360 plivača/ica u kategorijama od seniora do početnika. Plivale s20180609_180836u se discipline: 50m/100m leptir, 50m/100m leđno, 50m/100m prsno, 50m/100m slobodno i 200m mješovito. Nevera je nastupila s ukupno 39 natjecatelja (23 plivača i 13 plivačica) te je osvojila ukupno 15 medalja.  Za svoj klub plivali su: Ivor Vid Tibljaš, Leo Rubeša, Deni Marijanić, Leon Čemeljić, Luka Čemeljić, Lovro Pandža, Filip Stanišić, Matej Doričić, Dominik Bogmić, Gregor Paškvan, Mate Grgurić, Noan Baćić, Borna Barac, Josip Krga, David Grbac, Karlo Justinić, Roko Kojundžić, Ivan Bjelanović, Nicolas Hanušić, Marko Komadina, Filip Šango, Borna Gudac, Filip Pavić; Lucija Grgurić, Mia Matulić, Erika Pleše, Maja Vrkić, Viktoria Olić, Gea Ivančić, Frida Vučak, Laura20180609_114358 Čurin, Doria Nižić, Anastazija Vukelić, Veronika Maslović, Leona Martinac i Mia Kontić.

Unatoč ranom buđenju, dugom putovanju i ćudljivom vremenu, naši su plivači/ice pokazali zavidnu razinu spremnosti i angažmana. Ivor Vid Tibljaš plivao je odlično 50m i 100m leđno na kojima su mu, za svega 15ak stotinki, promaknula postolja. Leo Rubeša je u svojoj kategoriji doplivao do 3.mjesta na 100m prsno. Deni Marijanić je bio odličan na 50m prsno na kojem je popravio svoj najbolji rezultat. Leon Čemeljić je odlično otplivao utrku na 100m prsno. Luka Čemeljić bio je vrlo dobar na 100m slobodno. Lovro Pandža je odličnim plivanje na 50m leđno i 50m slobodno popravio svoje najbolje rezultate. Filip Stanišić je ponovio svoje najbolje vrijeme na 50m prsno. Matej Doričić je odlično otplivao utrke na 50m leptir i 50m prsno na ko20180609_123606jima je popravio svoja najbolja vremena i doplivao do šestog mjesta u svojojkategoriji. Dominik Bogmić je u utrci na 100m prsno doplivao do 2.mjesta i srebrene medalje, dok mu je na 50m prsno postolje izmaknulo za nekoliko desetinki. Gregor Paškvan je odlično otplivao utrke na 50m prsno i 50m slobodno. Mate Grgurić je osvojio 6 zlatnih medalja (50m leptir/leđno/prsno/slobodno, 100m prsno i 200m mješovito), a posebno se istaknula utrka na 200m mješovito na kojoj je od drugoplasiranog natjecatelja bio bolji za čak 38 sekundi. Noan Baćić odlično je plivao utrke na 50m leptir i 50m slobodno na kojima mu je do postolja nedostajalo nekoliko desetinki, dok je na utrkama 100m leđno zauzeo 1.mjesto i zlatnu medalju, a na 100m slobodno 2.mjesto i srebrenu medalju. Borna Barac jako dobrim plivanje došao je do 4.mjesta na 100m slobodno,20180609_133450 a medalja mu je izmaknula za manje od tri desetinke. Josip Krga je odlično otplivao utrke na 50m prsno i 50m slobodno na kojima je popravio svoja najbolja vremena. David Grbac također je odlično otplivao svoje utrke na 50m slobodno i 50m leđno. Karlo Justinić plivao je 50m prsno i 50m slobodno na kojima je popravio svoje rezultate. Roko Kojundžić vrlo dobro je otplivao utrke ka 50m leđno i 50m slobodno. Ivan Bjelanović je popravio svoja vremena na utrkama 50m prsno i 50m slobodno. Nicolas Hanušić je jako dobro otplivao 50m leđno i 50m slobodno. Marko Komadina je tek krenuo s natjecanjima, ali unatoč tome,  bio je vrlo dobar na 50m leđno i 50m slobodno. Filip Šango je odlično otplivao utrke na 50m leđno i 50m slobodno na kojem je završio kao ukupno osmi. Borna Gudac odlično je otplivao utrke na 50m leđno i 50m prsno, kao Filip Pavić koje je popravio 20180609_174353svoje plivanje u istim disciplinama.

Odlične su bile i naše plivačice. Lucija Grgurić osvojila je zlato na 50m leptir i 50m prsno, dok je u utrkama na 50m leđno, 100m leđno i 100m slobodno doplivala do 3.mjesta. Mia Matulić osvojila je srebro na 50m leđno, a odlična četvrta je bila na 50m leptir i 100m slobodno. Erika Pleše je doplivala do četvrtog mjesta na 100m leđno, petog mjesta na 50m leđno i šestog mjesta na 50m slobodno. Maja Vrkić bila je vrlo dobra na 50m leđno i 50m slobodno. Viktoria Olić popravila je svoje rezultate na 50m leptir, 50m prsno, a ukupno je završila na petom mjesto u utrci na 100m l20180609_163523eđno. Gea Ivančić odličnim je plivanjem popravila svoje vrijeme na 50m slobodno, a bila je vrlo dobra i na 50m leptir i 100m prsno na kojem je završila na šestom mjestu. Frida Vučak je bila vrlo dobra na 50m leptir i 100m prsno na kojem je doplivala među prvih deset. Laura Čurina je popravila svoje vrijeme na 100m leđno20180609_174258, a bila je vrlo dobra i na 50m leđno te 50m slobodno. Doria Nižić je nastupila po prvi put na natjecanju i bila je vrlo dobra u utrkama na 50m leđno i 50m slobodno. Anastazija Vukelić je popravila svoje najbolje vrijeme na 50m slobodno. Veronika Maslović je odlično otplivala utrke na 50m leđno i 50m slobodno te popravila svoja najbolja vremena. Leona Martinac je vrlo dobro „odradila“ utrke na 50m leđno i 50m slobodno. Mia Kontić, naša najmlađa natjecateljica, odličnim je plivanjem doplivala na 2.mjesto i osvojila srebrenu medalju na 50m slobodno, dok je na 50m prsno bila odlična peta u svojoj kategoriji. Treba istaknuti kako je Mia naša najmlađa plivačica koja je osvojila medalju na međunarodnom mitingu. Bravo Mia!

Na kraju drugog dijela natjecanja plivale su se štafetne utrke 4x100m slobodno. Postava štafeta sačinjavala je 2 plivača i 2 plivačice, iz svake dobne skupine po jedan predstavnik. Predstavnici naše štafete bili su Marin Mrakovčić, Lucija Grgurić, Ivor Vid Tibljaš i Veronika Maslov ić. Utrku su završili kao odlični četvrti. Čestitamo!

Na kraju ovog pregleda, želimo svima, još jednom, čestitati na izvrsnim postignućima i na ugodnoj zabavi za koju su se pobrinuli upravo naši najmlađi. Bili ste odlični!