Protekli vikend, 30.06. i 01.07. završilo je ljetno Regionalno prvenstvo za sve kategorije. Onima koji ne nastupaju na predstojećem Državnom prvenstvu RH, ovo je bilo završno natjecanje kojim su zaključili sezonu 2017/18. natjecanje je podijeljeno u 3 dijela: subota ujutro i popodne te nedjelja ujutro. Kategorije od seniora do ml.kadeta plivali su u sva tri djela, dok su početnici svoje snage odmjerili samo u subotnjim dijelovima. Nastupili smo s ukupno 47 plivača i plivačica. Za naš Klub u kategoriji početnika nastupili su: Mia Kontić, Leona Martinac, Veronika Maslović, Borna Gudac, Marko Rigatti, Fran Soldatić, Filip Šango, Nicolas Hanušić, Josip Krga, David Grbac, Ivan Bjelanović, Karlo Justinić, Borna Barac, Mateo Marijanić, Noan Baćić i Mate Grgurić. Od ml.kadeta nastupili su: Anastazija Vukelić, Rebecca Maslović, Tara Prpić, Doria Nižić, Gea Ivančić, Leona Marić, Matea Grbac, Laura Čurin, Matej Doričić, Dominik Bogmić, Mario Rigatti, Filip Stanišić, Boris Botica i Lovro Pandža. U kategoriji kadeta nastupili su: Viktoria Olić, Erika Pleše, Maja Vrkić, Mia Matulić, Lucija Grgurić, Leo Rubeša, Deni Marijanić, Luka Čemeljić, Leon Čemeljić i Ivor Vid Tibljaš. Za kategorije od ml.juniora do seniora plivali su: Mihaela Vještica, Tea Matulić,  Paola Pulić, Luka Ružić, Dominik Roje, Matija Barić i Matko Mrakovčić.

Svi ostvareni rezultati doista su vrijedni te naši plivači/ce zaslužuju čestitke za pokazano umijeće brzog plivanja. Ipak, od najistaknutijih možemo izdvojiti Luku Ružića na 200m slobodno, koji je doplivao kao 6. u kategoriji ml.juniora, dok je u istoj kategoriji u disciplini 100m slobodno završio kao peti. Paola Pulić je bila izvrsna 2. na 50m prsno u kategoriji seniorki, a kao 1. je završila utrku na 50m leptir. Leoni Marić je vrlo dobro otplivala utrku na 100m prsno na kojoj je završila kao 5., a postolje joj je izmaknulo za nekoliko desetinki na 50m prsno u kategoriji ml.kadetkinja, dok je Gea Ivančić u istoj disciplini i kategoriji doplivala kao sedma. Gea je utrku na 400m slobodno izvrsno otplivala te zasluženo osvojila srebrenu medalju, dok je na 50m leptir završila kao deveta. U istoj disciplini, Matea Grbac je doplivala kao deseta. Kao pobjednik na 50m prsno u kategoriji ml.seniora istaknuo se Matko Mrakovčić, a vrlo dobar četvrti u istoj disciplini bio je i Matija Barić. Dominik Bogmić doplivao je do 8. mjesta na 50m prsno u kategoriji ml.kadeta, dok je na 100m prsno bio ukupno sedmi. U kategoriji početnika, u sve četiri discipline (50m prsno, leđno, leptir i slobodno) prvo je mjesto zauzeo Mate Grgurić te tako osvojio 4 zlata u pojedinačnim utrkama. Odličan je bio i Noan Baćić, koji je u istoj kategoriji osvojio 3 srebra i to u disciplinama 50m leđno, 50m leptir i 50m slobodno. Borna Barac je na 50m leđno bio odličan peti, a kao osmi je doplivao na 50m slobodno. Mihaela Vještica je doplivala kao 1. u kategoriji ml.juniorki na 50m slobodno, a kao 2. je završila utrku na 100m, dok je Lucija Grgurić u istoj disciplini u kategoriji kadetkinja doplivala kao prva. Lucija je u utrci na 100m prsno u kategoriji kadetkinja osvojila brončanu medalju, dok je zlato uzela u utrci na 200m leptir. Izvrsna je bila i na 200m prsno na kojem je osvojila srebrenu medalju te na 400m mješovito na kojem je, izvrsno otplivanom utrkom, došla do zlatne medalje. Lovro Pandža je u utrci na 400m slobodno završio kao ukupno deseti u kategoriji ml.kadeta. Kadetkinja Mia Matulić odlično je otplivala utrke na 200m leđno na kojoj je osvojila brončanu medalju te 100m leđno na kojoj je zasluženo zauzela 1.mjesto i osvojila zlatnu medalju. Ivor Vid Tibljaš bio je odličan na 200m leđno na kojem je zauzeo četvrto mjesto, dok je kao 5. završio utrku na 100m slobodno. U disciplini 200m mješovito, Mihaela Vještica, ml.juniorka zauzela je ukupno 3.mjesto. Leo Rubeša je bio vrlo dobar na 200m prsno te je u kategoriji kadeta doplivao kao osmi. U utrci na 100m leđno, Mihaela Vještica zauzela je 1.mjesto u kategoriji ml.juniorki, dok je Erika Pleše doplivala kao peta u istoj disciplini, u kategoriji kadetkinja. Maja Vrkić završila je ukupno kao deveta u istoj disciplini i kategoriji. U kategoriji ml.kadetkinja u disciplini 100m leđno Matea Grbac je zauzela šesto mjesto. Od plivača, Filip Stanišić i Lovro Pandža doplivali su kao deseti i jedanaesti. Dominik Roje vrlo dobro je otplivao utrku na 100m slobodno te je u kategoriji juniora zauzeo 2.mjesto.

Osim pojedinačnih utrka, plivale su se i štafetne utrke u svim kategorijama. Počevši od kategorije početnika,trebamo istaknuti našu štafetu početnika na 4x50m slobodno i 4x50m mješovito u sastavu: Borna Barac, Mate Grgurić, Noan Baćić i Mateo Marijanić. U obje utrke doplivali su kao uvjerljivo 1. i zasluženo osvojili zlato. Odlična je bila i druga naša štafeta početnika u sastavu: David Grbac, Filip Šango, Josip Krga i Karo Justinić.

U kategoriji ml.kadetkinja, štafeta na 4x100m slobodno u sastavu: Leona Marić, Gea Ivančić, Matea Grbac i Laura Čurin, doplivala je kao 2. te osvojila srebro. U istom sastavu štafeta ml.kadetkinja na 4×100 mješovito završila je kao 4. Muška štafeta u istoj kategoriji u sastavu: Lovro Pandža, Dominik Bogmić, Matej Doričić i Filip Stanišić odličnim je plivanjem završila kao 4. Isti je plasman postigla i štafeta kadeta i kadetkinja na 4x100m mješovito. Kadetkinje su plivale u sastavu: Erika Pleše, Lucija Grgurić, Mia Matulić i Maja Vrkić, a kadeti: Ivor Vid Tibljaš, Leo Rubeša, Leon Čemeljić i Luka Čemeljić.

Štafeta 4×100 mj mix (2 muška 2 ženske) kadeti u sastavu: Ivor Vid Tibljaš, Leo Rubeša, Lucija Grgurić i Mia Matulić, doplivala je kao 3. i osvojila brončanu medalju. U kategoriji seniora, štafeta 4×100 slobodno u sastavu: Dominik Roje, Luka Ružić, Matko Mrakovčić i Matija Barić doplivala je do 3.mjesta.

U mnoštvu rezultata i isplivanih utrka, teško je istaknuti baš svaki pojedinačno, ali to ne znači da su manje vrijedni od onih koje smo uvrstili u ovaj tekst. Svaki napredak u tehnici, svaki detalj u utrci, velika je „stvar“ za nas kao klub, za trenere, za naše najmlađe plivače koji su tek krenuli u sustav natjecanja, a samim time i za njihove roditelje. Svaki član dio je kolektiva i kao jedinka doprinosi kvaliteti i raznovrsnosti. Kad govorimo o našim plivačima/cama, tada govorimo o njima kao o svojoj djeci jer količina zajednički provedenog vremena čini da se doista osjećamo kao obitelj. S ovim mislima, ali i velikim pohvalama i čestitkama na još jednom uspješno odrađenom natjecanju, želimo svima koji ne nastavljaju treninge u srpnju, ugodno ljeto uz nadu da u istom broju nastavljamo na jesen. Onima koji još nisu gotovi, puno sreće i uspjeha!