Od 18. do 21. 7. na bazenu Mladost u Zagrebu održava se Prvenstvo Hrvatske. Prvi dan natjecanja započeo je utrkama na 50 m leptir u kojima smo imali dva predstavnika: Andrej Belaić je s osobnim rekordom 26.10 zauzeo 13. mjesto u apsolutnoj kategoriji, a Leu Prostranu, s novim juniorskim klupskim rekordom 27.31 nedostajala je jedna desetinka za B finale.

Na 200 m slobodno nastupio je naš kadet Dominik Roje te, s rezultatom 2:20.51, zauzeo 26. mjesto u konkurenciji kadeta. Juniorke Paola Pulić, Deana Kitak, Sara Kauzlarić i Laura Čudina te juniori Marin Mrakovčić, Matko Mrakovčić, Leo Prostran i Boren Brnčić nastupili su u utrkama štafeta 4 x 200 m slobodno. Obje su štafete zauzele 6. mjesto.

Drugoga dana natjecanja Boren Brnčić isplivao je 25.76 na 50 m slobodno, što nije bilo dovoljno za B finale. Utrkama u kvalifikacijama na 50 m prsno juniorke Sara Kauzlarić i Paola Pulić osigurale su nastup u B finalu ; Sara s novim apsolutnim klupskim rekordom 35.60 i Paola s rezultatom 35.97. Plivala je i Eni Perčić koja je popravila svoj najbolji rezultat (37.63). U finalu je Paola, s rezultatom 35.72, zauzela izvrsno 4. mjesto, a Sara je s 35.95 bila odlična sedma.

U muškoj konkurenciji, također na 50 m prsno, Andrej Belaić je popravio apsolutni klupski rekord i s rezultatom 30.83 doplivao do 11. mjesta. Junior Leo Prostran je isplivao novi ml. seniorski rekord (31.14) što mu je donijelo plasman u B finale. U finalu je, s rezultatom 31.25 zauzeo izvrsno 8. mjesto u konkurenciji juniora.

U juniorskim štafetama 4 x 100 m mješovito upisali smo dva 7. mjesta. Deana, Sara, Laura i Paola plivale su 5:18.07, a Boren, Leo, Matko i Marin 4:23.12 što je i novi ml. seniorski klupski rekord. Nakon dva dana natjecanja, na listi uspješnosti klubova (apsolutna kategorija) naše su plivačice 14. u konkurenciji 25 klubova, a plivači 17. u konkurenciji 29 klubova. Čestitamo svima na odlično isplivanim utrkama!!!