Da se trud i rad uvijek isplate, potvrđuju i rezultati ostvareni na ovosezonskom zimskom Regionalnom prvenstvu za kadete, ml.kadete i početnike, održanog 28. i 29.siječnja, 2017.godine. S ukupno 22 pojedinačne medalje i 7 medalja u štafetnim utrkama, doista  možemo biti zadovoljni.

U kategoriji kadetkinja, najuspješnija je bila Mihaela Vještica, koja je osvojila dvije srebrne medalje: na 100m slobodno (1:05.57) i  100m leđno (1:13.54). U kategoriji mlađih kadeta i kadetkinja naši su plivači osvojili ukupno 10 medalja u pojedinačnim te 3 medalje u štafetnim utrkama. Lucija Grgurić se na postolju našla 6 puta: tri srebrne i tri brončane medalje (100pr-1:31.86; 100delfin-1:30.04; 50prsno-41.82; 50delfin-38.71; 50slobodno-32.79 i 200mješovito-3:02.45). Erika Pleše osvojila je 2 zlatne medalje: 50m (38.05) i 100m (1:22.37) leđno. Mia Matulić je do postolja došla u utrci na 400m slobodno na kojoj je s vremenom od 6:12.20 osvojila brončanu medalju. U muškoj konkurenciji ml.kadeta Leo Rubeša osvojio je  3.mjesto i brončanu medalju na 100m delfin (1:31.00). Mlađe kadetkinje u sastavu Mia Matulić, Erika Pleše, Lucija Grguriić, Maja Vrkić su u štafetnim utrkama doplivale do drugog mjesta i srebrne medalje u utrkama na 4x100slobodno, 4×100 mješovito te 4×50 mješovito.

Za kategoriju početnika, ovo je Regionalno prvenstvo bilo najuspješnije do sada. U pojedinačnim utrkama osvojili su ukupno 10 medalja, dok su u štafetama  osvojili  4 medalje.  Muška štafeta u sastavu Noan Baćić, Matej Doričić, Mate Grgurić, Anton Ban osvojila je prvo mjesto i zlatnu medalju u obje utrke: 4×25 mješovito (1:17.89) te 4×50 slobodno (1:29.92) na kojoj su drugo plasiranu štafetu pobijedili za čak 11 sekundi razlike. Žensku stafetnu utrku plivale su Korina Škorić, Veronika Maslović, Anastazija Vukelić, Leona Martinac te osvojili brončanu medalju u obje utrke.

Iako mu ovo nije izlazna godina početnika te je mlađi od svojih konkurenata, Mate Grgurić dominirao je u svim utrkama u kojima je nastupio. U ukupno 6 pojedinačnih nastupa, osvojio je 6 zlatnih medalja (25 slobodno-15.52; 25 delfin-17.36; 25prsno-20.93; 50slobodno-33.66; 25 leđno-18.79; 100mješovito-1:24.61) te tako postao najuspješniji početnik. Svakako treba istaknuti utrke na 25m prsno i 100m mješovito na kojima su naši početnici zauzeli sva tri mjesta te „obojili“ postolje u boje Nevere. Na 25m prsno drugo  mjesto dijele Matej Doričić i Dominik Bogmić s vremenom 22.38, dok je na 100m mješovito drugo mjesto zauzeo Anton Ban (1:38.22), a treće Matej Doričić s vremenom 1:39.51. Uspješna je bila i štafeta početnika na 4x25m mješovito u sastavu Roko Kojundžić, Dominik Bogmić, Borna Barac, Mario Rigatti (1:39.21) te na 4x50slobodno u sastavu Borna Barac, Andrej Kljun, Mateo Marijanić, Dominik Bogmić (3:21.99).

Na ovom su natjecanju nastupili i drugi naši plivači koji su, odličnim plivanjem, popravili svoje osobne rekorde: Roko Skoblar, Dino Liker, Ivor Vid Tibljaš, Francesco Santiago Stefan, Nika Katić, Luka Čemeljić, Leon Čemeljić, Filip Stanišić, Deni Marijanić, Oliver Vlaškovac, Maja Vrkić, Viktoria Olić, Frida Vučak, Gea Ivančić, Matea Grbac, Leona Marić, Laura Čurin, Rebecca Maslović. Najmlađi kojima je ovo bilo prvo veliko natjecanje, također zaslužuju pohvale zbog hrabrosti i borbenosti: Sebastijan Krmek, Vito Vušković, Karlo Justinić, Manuel Džankić, Josip Krga, David Grbac, Andrej Kljun, Gregor Paškvan, Mateo Marijanić, Roko Kojundžić.

Čestitamo svim natjecateljima na uloženom trudu i postignutim rezultatima. Bilo je ovo doista uspješno prvenstvo za naš Klub, a sada idemo dalje!