Na 14. po redu međunarodnom mitingu za najmlađe „Grdelini sv.Duje“ održanom u Splitu, 06. i  07.svibnja nastupilo je 372 natjecatelja, a među njima i naši plivači i plivačice, njih ukupno 31. Natjecanje se već tradicionalno održava u dva dijela: subota popodne i nedjelja ujutr20170506_140159o. U prvom dijelu plivalo se 25m i 50m leptir te 25m i 50m leđno u kategorijama „2006.godište“, „2007. godište“ i „2008. i mlađi“. Natjecanje smo uspješno započeli na 25m i 50m leptir na kojem je Mate Grgurić (2008) osvojio zlatnu medalju te s vremenom 16.49 srušio stari i postavio novi rekord Mitinga! Lucija Grgurić (2006) na 50m leptir zauzela je odlično 2.mjesto i srebrenu medalju. U nastavku natjecanja, na 25m i 50m leđno opet smo odvojili dva postolja: Mate Grgurić doplivao je do 1.mjesta na 25m i Mia Matulić do 2.mjesta na 50m leđno.  Štafetna utrka na 4x25m slobodno u sastavu Noan Baćić, Borna Barac, Mate Grgurić i David Grbac otplivali su odličnu utrku te zauzeli 6.mjesto, iako ih od trećeplasiranog dijeli svega sekunda. Također, druga naša štafeta u ovoj kategoriji u sastavu Mateo Marijanić, Vito Frleta, Josip Krga i Nicolas Hanušić odlično je plivala i zaslužuju pohvale za borbenost. U ženskoj konkurenciji na 4x25m slobodno nastupile su Anastazija Vukelić, Veronika Maslović, Leona Martinac i Karla Birkanović. Bile su odlične i borbene. Štafete na 4×520170506_1600490m slobodno u ženskoj i muškoj konkurenciji, također, su dobro plivali. U muškoj kategoriji nastupili su Matej Doričić, Mario Rigatti, Dominik Bogmić i Gregor Paškvan. Ženska štafeta bila je malo uspješnija i u sasatvu: Lucija Grgurić, Erika Pleše, Mia Matulić i Viktoria Olić doplivala je do 5.mjesta. Druga ženska štafeta u ovoj kategoriji plivala je, također, dobro: Leona Marić, Gea Ivančić, Frida Vučak i Maja Vrkić.

Drugi dio natjecanja započeo je s 25m i 50m prsno na kojima su se na postolje opet popele naše boje: Lucija Grgurić na 50m doista odličnim plivanjem zauzela je 1.mjesto (39.63) i osvojila zlatnu medalju. Mate Grgurić osvojio je 2.mjesto, svega nekoliko desetinki slabije od prvoplasiranoga. Posljednja pojedinačna utrka, 25m i 50m slobodno bila je uspješna za naše plivače. Mate Grgurić došao je do svoga četvrtog postolja i osvojio zlato na 25m slobodno, čime je u ukupnom poretku zauzeo uvjerljivo 1.mjesto u svojoj kategoriji dok je Lucija Grgurić zauzela 3.mjesto na 50m slobodno te se u ukupnom poretku našla na 2.mjestu!

Štafetne ut20170506_160622rke plivale su se na 4x25m i 4x50m mješovito. U mlađoj muškoj kategoriji nastupili su Noan Baćić, Borna Barac, Mate Grgurić i Mateo Marijanić te su odličnim plivanjem zauzeli 4.mjesto, a od medalje ih dijeli manje od sekunde. Bravo dečki! U ženskoj konkurenciji na 4x25m mješovito nastupili su i dali sve od sebe:  Karla Birkanović, Veronika Maslović, Anastazija Vukelić i Leona Martinac.  U istom su satavu kao i protekli dan nastupila štefeta na 4x50m mješovito muški, kao i 4x50m mješovito ženske. Djevojke su, u sastavu: Mia Matulić, Erika Pleše, Lucija Grgurić i Viktoria Olić, ovoga puta plivale brže i doplivale do 2.mjesta i srebrne medalje. Bravo!

Osim navedenih plivača i plivačica, svakako treba istaknuti odlično plivanje drugih naših plivača. U kategoriji 2008.godište i mlađi Noan Baćić je zauzeo 5.mjesto na 25m delfinu, Borna Barac i Mateo Marijanić također su se našli u boljoj polovici rang-liste u svim disciplinama. Odlični su bili i Vito Frleta, David Grbac, Nicolas Hanušić, Borna Kreč, Noa Kreč, Josip Krga, Manuel Džankić, Leona Martinac, Karla Birkanović na 25m leđno i slobodno. Nekima je ovo bilo prvo putovanje s nama i prvo natjecanje ove prirode, ali to ih nije spriječilo da daju sve od sebe i da plivaju bolje20170506_165651 nego na treninzima, čime su nas ugodno iznenadili. Anastazija Vukelić i Veronika Maslović bile su dobre i na ostalim disciplinama.

U malo starijoj kategoriji: 2006. i 2007. godište koja je plivala po 50m na 50m leđno i slobodno nastupili su i Borna Puž i Gregor Paškv20170506_173531an koji su, iako im je prvi put, pokazali samostalnost i borbenost. Na 50m prsno nastupili su Dominik Bogmić i Mario Rigatti te još i na 50m leptir Matej Doričić koji je u ukupnom poretku, po zbroju svih vremena, zauzeo odlično 8.mjesto (od ukupno 50ak plivača). Bravo dečki! Naše plivačice u kategoriji 2007.godište bile su očekivno dobre: Leona Marić (50m leptir), Gea Ivančić, Frida Vučak, Laura Čurin. Nastupile su u sve četiri discipline, a u  pojedinima su isplivale svoje najbolje rezultate.  Na 50m leđno, prsno i slobodno nastupile su i odlično plivale naše Tara Prpić i Rebecca Maslović. U kategoriji 2006. godišta, Maja Vrkić (2006) isplivala je svoj najbolji rezultat na 50m slobodno. Mia Matulić na 50m leđno „popravila“ je svoj rezultat za dvije sekunde, Erika Pleše, također je odlično plivala leđnim stilom. Viktoria Olić bila je odlična i na 50m prsno.

Svim našim plivačima i plivačicama, kojima je ovo bilo prvo natjecanje ili prvo putovanje s Klubom, trebamo i želimo čestitati na hrabrosti i pohvaliti ih na borbenosti i želji da pokažu što su naučili. Usrećili ste nas i svojim plivanjem i svojim ponašanjem. Bili ste i više nego dobri. Nadamo se da ste se zabavili i da će vam ovaj odlazak u Split ostati u lijepome sjećan20170507_124832ju do idućega puta.     20170507_123234