Na ljetnom Regionalno prvenstvo Hrvatske za dobne kategorije, kadete, mlađe kadete i početnike – regija 2 nastupilo je osam klubova iz naše Regije u različitim kategorijama. Prvenstvo je održano kroz tri dijela: subota ujutro i popodne te nedjelja ujutro kada su nastupili svi osim početnika. Isplivanim rezultatima te osvojenim medaljama, doista možemo biti zadovoljni. Postolja nije nedostajalo.U kategoriji kadeta/kinja Mihaela Vještica zauzela je 2.mjesto na 100m leptir te 3.mjesto na 100m leđno. Naši ml.kadeti/kinje također su bili uspješni. Najuspješnija je bila Lucija Grgurić koja je izvrsnim plivanjem uzela medalju u svakoj plivanoj utrci. Zlatnu medalju osvojila je na 50m i 100m prsno te na 100m slobodno, 100m leptir i 200m mješovito – utrka na kojoj smo svi mogli naučiti kako to izgleda „boriti se do kraja“ i ne odustati do samog cilja.  Na 50m leptir zauzela je 2.mjesto, dok je na 50m slobodno osvojila brončanu medalju. Mia Matulić plivala je odlično te je uvjerljivo osvojila zlatnu medalju na 50m i 100m leđno te srebrenu medalju na 400m slobodno. Nadomak postolju je bila i na 50m slobodno (4.mjesto), dok je 5.mjesto zauzela na 200m mješovito te 6.mjesto na 100m leptir. Naš ml.kadet Leo Rubeša odlično i odlučno je isplivao svoje najbolje utrke na tehnici prsno te je zauzeo 3.mjesto na 50m i 100m prsno, a blizu postolja je bio i na 100m leptir (4.mjesto).

Odlični su bili i drugi naši kadeti, ml.kadeti i ml.kadetkinje te se među prvih deset smjestio i Ivor Vid Tibljaš (8.mjesto na 200m leđno). Svoje su rezultate popravili i Filip Stanišić, koji je svojim najboljim plivanjem do sada pokazao da se uz volju dobro pliva , Deni Marijanić tvoja upornost je zarazna, Nika Katić na 200m mješovito Viktoria Olić, bravo na odličnoj isplivanoj utrci 200m mješovito (prvi put), Gea Ivančić pohvale na ustrajnosti u utrkama 50m leptir i 100m slobodno, Frida Vučak odlična utrka na 50m leptir, Matea Grbac uvijek nas iznenadiš koliko daš truda u utrci, bravo za „stotice“, Laura Čurin pohvale za utrke 50m prsno i leđno, odlično si plivala,  Maja Vrkić samo ti znaš iznenaditi na svoj „Maja“ stil, bravo za 100m slobodno, Tara Prpić pohvale na trudu i ustrajnosti i onda kada se možda teško vratiti nakon izbivanja s treninga, Rebecca Maslović bravo za trud i rad!

U kategorij početnika, Mate Grgurić izvrsnim je plivanjem uvjerljivo pobijedio u svim disciplinama: 50m leptir, 50m prsno, 50m leđno i 50m slobodno te tako osvojio 4 zlatne medalje u pojedinačnim utrkama. Treba spomenuti i druge naše početenike koji su također odlično plivali: Matej Doričić zauzeo je 5.mjesto na 50m prsno, 4.mjesto na 50m leptir te 6.mjesto na 50m slobodno. Noan Baćić izvrstan je bio na 50m slobodno (4.mjesto) na kojem mu je medalja izmaknula za svega pet desetinki, a odličan je bio i na 50m leptir (6.mjesto). Borna Barac jako dobrim plivanjem na 50m leđno popravio je svoj rezultat i tako pokazao da se i „teške“ tehnike mogu dobro plivati ako to odlučimo. Mateo Marijanić pokazao je odlučnost na 50m leptir i popravio svoj rezultat za nekoliko sekundi. Na ovom su natjecanju nastupili i naši početnici te su odličim plivanjem popravili rezultate: Andrej Kljun odlično otplivana utrka na 50m slobodno, David Grbac popravljeni rezultati na 50m slobodno i leđno, Josip Krga bravo za 50m prsno, Leo Kauzlarić odlično odrađeni startevi u utrkama, Mario Rigatti jako dobro isplivane utrke na 50m leđno i prsno, Sebastijan Krmek pohvale na hrabrosti, Dani Ilijazi, Ivan Bjelanović ovo su vam bile prve utrke, ali odradili ste ih odlično, Karlo Justinić bravo za izvrsno otplivane itrke na 50m leđno i slobodno, Nicolas Hanušić bio si odličan i isplivao si svoja najbolja vremena na 50m slobodno i leđno, Borna Kreč, Noa Kreč ovo su vam prve utrke na 50m i pokazali ste veliku hrabrost i upornost, bravo dečki, Ivano Klepac odlično isplivana utrka na 50m slobodno, Manuel Džankić zaslužuješ sve pohvale jer si bio najmlađi sudionik, ali iznimno hrabar. Naše početnice: Anastazija Vukelić, Veronika Maslović, Leona Martinac, Karla Birkanović dale su sve od sebe u pojedinačnim utrkama i u štafetama. Borile ste se do kraja, dali sve od sebe i svakako zaslužujete sve pohvale. Dečki i djevojčice naše, divno vas je gledati kako od (gotovo) neplivača postajete mladi plivači i plivačice, mali natjecatelji koji već sada znaju dati sve od sebe, koji žele biti bolji, koji ustraju u tome. Odlični ste bili jer upravo činjenica da imate jako malo iskustva, a tako se dobro snalazite, govori o tome koliko ste dobri i vrijedni. Bravo!

Na kraju prvoga dijela plivale su se štafete. Štafeta 4×50 slobodno, početnici 1 u sastavu Matej Doričić, Noan Baćić, Mate Grgurić i Borna Barac zauzela je 2.mjesto i osvojila srebrenu medalju, dok su početnice u sastavu Anastazija Vukelić, Leona Martinac, Veronika Maslović i Karla Birkanović u istoj štafeti osvojile broncu. Druga naša štafeta početnika u sastavu Mateo Marijanić, Mario Rigatti, Leo Kauzlarić i Andrej Kljun zauzela je 7.mjesto, dok je štafeta početnika 3 u sastavu David Grbac, Karlo Justinić, Josip Krga i Sebastijan Krmek zauzela 8.mjesto.

Štafeta 4×100 slobodno mlađe kadetkinje 1 u sastavu Lucija Grgurić, Mia Matulić, Viktoria Olić i Maja Vrkić zauzela je 3.mjesto i brončanu medalju dok je štafeta ml.kadetkinja 2 u sastavu Frida Vučak, Gea Ivančić, Matea Grbac i Laura Čurin zauzela 8.mjesto.

Početnici su svoju štafetu 4x50m mješovito plivali u drugom dijelu. Muška štafeta u sastavu Borna Barac, Matej Doričić, Mate Grgurić, Noan Baćić zauzela je 2.mjesto i srebrenu medalju. Ženska je štafeta u istoj disciplini opet osvojila brončanu medalju.

Mlađe kadetkinje 4x100m mješovito plivale su u trećem dijelu Natjecanja u sastavu  Mia Matulić, Viktoria Olić, Lucija Grgurić i Maja Vrkić te su osvojile brončanu medalju.

Od plivača i plivačica dobnih skupina vrijedi spomenuti i Luku Ružića koji je isplivao A normu za Državno prvenstvo Hrvatske na 100m prsno, a ostali plivači plivali su u okviru očekivanih rezultata na ovom natjecanju. Čestitamo na dobrim plasmanima: Petri Šunjić, Paoli Pulić, Tei Matulić, Matku Mrakovčiću, Lucianu Marasu, Matiji Bariću, Dominiku Roje i Luku Ružiću.

Dragi naši mali plivači, na kraju želimo reći kako je pred vama još, mi se nadamo, dug put u plivanju i još puno „izbrojanih“ pločica u bazenu. Pred vama je još puno isplivanih metara prije nego postanete svjesni koliko ste naučili, što ste naučili, prije nego postanete zreli i dobri ljudi. Na ovome ste natjecanju još jednom pokazali, ono što smo kroz cijelu godinu priželjkivali, da vrijeme koje uložimo u nekoga, nikada nije vrijeme uzalud potrošeno. Za ono što smo vam kao treneri, kao vaši učitelji dali, došlo je vrijeme da vidimo u vama. Odraz naših vrijednosti, vjerujemo, utkao se u vaš put. Hvala što ste podijelili s nama svoje vrijeme, svoj trud i što smo dio vašeg života, makar na kratko.

Možda još uvijek niste svjesni koliko ste napredovali i koliko ste daleko došli do sada, ali pravi ste pobjednici jer kod nas uvijek ima mjesta na vrhu za sve vas. Čestitamo vam, od srca, na vašim uspjesima!