Na HPS HEP mitingu koje odrzan 05. i 06. 03. je nastupilo 9 naših natjecatelja u pratnji trenera Lea Škerjaneca i Andreja Belaića.

1. dan mitinga Leon Novinc je isplivao normu u disciplini 50m prsno za Europsko juniorsko prvenstvo koje se održava u Rumunjskoj u 07. mjesecu. Osvojio je 1. mjesto u juniorskoj i 3. mjesto u seniorskoj kategoriji. Mihaela Vještica je osvojila 1. mjesto u seniorskoj kategoriji u disciplini 50m leđno. U A finala su se plasirale i naše jiniorke Rea Kozeljac ( 100 m prsno ) i Tina Čudina (50 slobodno) koje su plivale u razini svojih rezultata te Damian Gardašanić u disciplini 200m leptir. Maro Miknić, Lucija Ggrgurić i Petra Mance su se plasirali u B finala i također odplivali utrke na razini očekivanja kao i Lorenza Kobaić koja je odradila samo jutarnji dio natjecanja.

2. dan natjecanja naši natjecatelji izborili su 7 A finala i 2 B finala, Leon je isplivao još jednu normu za Europsko juniorsko u discipline 100m prsno gdje je osvojio i 3. Mjesto u seniorskoj I 2. U juniorskoj kategoriji. Mihaela Vještica je 2. mjesto osvojila u discipline 100m leđno, Tina Čudina je bila 3. Seniorka I 2. Juniorka na 50m prsno, Rea Kozeljac osvojila je 2. Mjesto na 200m prsno i Maro Miknić je bio 3. Junior u discipline 100m leptir. U finalima su nastupili još I Damian Gardašanić (1500 slobodno) te Petra Mance ( 100 m leđno ).

Zadovoljni sa rezultatima i nastupima naših plivača, nastavljamo sa pripremama koje nas vode na iduće natjecane “Viktorija” koje se održava u Rijeci 19. i 20. 03.