U subotu i nedjelju 28. i 29.01.2023. na Bazenima Kantrida, održalo se Regionalno prvenstvo Hrvatske za početnike, mlađe kadete i kadete.

U kategoriji početnica, uvjerljivo najuspješnija plivačica bila je Matea Matić, osvojivši čak pet zlata i jednu broncu u pojedinačnim disciplinama, te u štafetnoj utrci srebro na 4x25m mix u sastavu Dagmar Krneta, Mia Mohorovičić, Matea Matić i Eleonora Karamarko.

Mlađe kadetkinje su također bile jako uspješne, Lana Klarić se potrudila za titulu najbrže plivačice na 50m leptir, uz titulu najbrže, okitila se još sa tri srebra i pet bronci u pojedinačnoj konkurenciji, te u štafeti dva srebra i jednu broncu. Njezina klupska kolegica Daria Mance tijekom cijelog natjecanja bila je blizu postolja s čak pet četvrtih plasmana ali je Daria na najbolji mogući način završila natjecanje, popevši se na najvišu stepenicu postolja u utrci 100m prsno.

Kadetima je ovo natjecanje bilo posebno važno jer je to ujedno bila i zadnja stanica za isplivavanje norme, kako bi izborili nastup na državnom prvenstvu Hrvatske. Niko Miknić koji već ima A normu u disciplini 200m prsno, ovog vikenda isplivao je A normu u disciplini 200m leptir kao i njegov klupski kolega Mihael Filčić.

KATEGORIJA – POČETNICE
Matea Matić
🥇25m slobodno
🥇50m slobodni
🥇25m leptir
🥇25m leđno
🥇100m mix
🥉25m prsno

Mia Mohorovičić
4.MJESTO na 25m leđno

Štafeta početnice
🥈4x25m mix
Dagmar KRNETA
Mia MOHOROVIČIĆ
Matea MATIĆ
Eleonora KARAMARKO



KATEGORIJA – MLAĐE KADETKINJE
Lana Klarić
🥇50m leptir
🥈50m prsno
🥈 50m slobodno
🥉50m leđno
🥈100m slobodno
🥉100m leđno
🥉100m prsno
🥉200m mix
🥉400m slobodno

Daria Mance
🥇 100m prsno
4.MJESTO na 50m leptir
4.MJESTO na 50m leđno
4.MJESTO na 50m prsno
4.MJESTO na 100m slobodno
4.MJESTO na 100m mix

Štafeta mlađe kadetkinje
🥈4x50m mix
Dora KARAPETRIĆ
Daria MANCE
Lana KLARIĆ
Ema BOROVIĆ


🥈4x100mix
Dora KARAPETRIĆ
Daria MANCE
Lana KLARIĆ
Ema BOROVIĆ


Štafeta mlađe kadetkinje
🥉4x100m slobodno
Daria MANCE
Ema BOROVIĆ
Dora KARAPETRIĆ
Lana KLARIĆ



KATEGORIJA – KADETKINJE
Aura Črnac
🥉100m leptir


KATEGORIJA – KADETI
Niko Miknić
🥈 100m prsno
🥈 200m prsno
🥉 200m leptir – A norma
🥈 400m mix

Mihael Filčić
🥉400m mix
4.MJESTO na 200m leptir – A norma
4.MJESTO na 200m prsno

Štafeta kadeti
🥈4x200m slobodno
Niko Miknić
Mihael Filčić
Jan Ferković
Vid Zoretić


🥉4x100m mix
Jan Ferković
Niko Miknić
Mihael Filčić
Vid Zoretić


Čestitke svim plivačicama i plivačima na izvrsnom nastupu.
Klikni na REZULTATE

#pknevera #neverapower #neveraskvarnera

Related Images: