Proteklog su vikenda naši najbolji plivači i plivačice nastupili na Prvenstvu Hrvatske za dobne kategorije u Splitu. Vratili su se s brončanom medaljom, tri A finala i 16 klupskih rekorda.

Prvoga dana natjecanja na programu su bile duge discipline. Nika Perčić je doplivala do 12. mjesta u mlađeseniorskoj konkurenciji, a Deana Kitak zauzela je 26. mjesto među mlađim juniorkama.

Drugi dan natjecanja započeo je ulaskom Nike u finale na 400 m slobodno u kojem je zauzela izvrsno 6. mjesto u kategoriji mlađih seniorki. Zatim su poboljšana četiri klupska rekorda: Teo Ranić – mlađeseniorski na 50 m prsno (33.19), Marijana Krizmanić – apsolutni (33.03) i Boren Brnčić – juniorski (30.26) na 50 m leđno te štafeta mlađih juniorki 4×200 m slobodno (10:13.73) u kojoj su plivale Deana Kitak, Antonella Ostojić, Paola Pulić i Laura Čudina. Na kraju je najviše veselja donijela štafeta seniorki 4×200 m slobodno u kojoj su Nika Perčić, Matea Kitak, Ariana Kostelić i Marijana Krizmanić doplivale do brončanog odličja s novim klupskim rekordom (9:19.98).

Trećega dana natjecanja Nika je opet doplivala do A finala u disciplini 200 m leptir gdje je na kraju zauzela 7. mjesto među mlađim seniorkama. Uz to, svi su nastupi naših natjecatelja donijeli nove klupske rekorde: Ariana Kostelić – apsolutni na 50 m slobodno (28.65), Boren Brnčić – mlađeseniorski u istoj disciplini (25.63), Nika Perčić – apsolutni na 200 m leptir (2:40.14), Teo Ranić – apsolutni na 100 m slobodno u štafetnoj utrci, te ženska i muška seniorska i ženska mlađejuniorska štafeta 4×100 slobodno.

Zadnjeg dana natjecanja Andrej Belaić doplivao je do A finala na 50 m leptir s novim apsolutnim klupskim rekordom (26.12), a u finalu je zauzeo 8. mjesto u seniorskoj konkurenciji. I ostali su delfinaši bili raspoloženi, pa je tako Teo Ranić isplivao novi mlađeseniorski (27.35), a Boren Brnčić juniorski klupski rekord (28.67). I na kraju štafeta mlađih juniorki popravila je svoj rekord na 4×100 m mješovito.